Спонсоры проекта: Дачный вестник: - Днепропетровская область.


На яких підставах нотаріус зобов'язаний перевірити джерела походження ваших власних коштів? Як це працює на практиці?

Якщо ж наразі, ви маєте сумнів стосовно купівлі земельної ділянки сільськогосподарського призначення та бажаєте дочекатися напрацьованої практики по оформленню такого роду договорів, раджу слідкувати за моїми подальшими публікаціями.


Мої шанування всім, кого цікавить нотаріат!

Як відомо, з 1 липня в Україні запрацював “ринок обігу землі”. Однак за повідомленнями ЗМІ переважна більшість нотаріусів поки що уникають оформлення операцій купівлі-продажу землі сільськогосподарського призначення.

На яких підставах нотаріус зобов

Давайте спробуємо внести ясність в це питання.

Одна з складових проблеми - відсутність повного комплексу інформації, що має регулювати всі питання, пов’язані з повноцінним функціонуванням ринку землі. Зокрема, це стосується процедури перевірки нотаріусом джерел надходження коштів, за які потенційний покупець збирається придбати землю.

Крім зазначеного, існує інша проблема, яка стоїть перед юристами, — обчислення 100 гектарів, граничного розміру землі, яка може перебувати у приватній власності українця до 1 січня 2024 року (ст. 15 «Перехідних положень» Земельного кодексу).

Але чи означає це, що купівля с/г землі нині неможлива?

Ні, насправді ринок, хоч і з певними обмеженнями, вже працює. Адже, нотаріуси, вже отримали рекомендації Міністерства юстиції та Нотаріальної палати щодо процедури перевірки джерел надходження коштів, які дозволяють оформлювать правочини з відчуження землі. Це стосується також – переліка необхідних документів та реєстрів, які треба застосовувати для підтвердження тих самих джерел. Більш повно з цією інформацією можна ознайомитись у моєму дописі в соціальній мережі від 26 липня 2021 року.

Втім, думаю, що додаткові роз’яснення не завадять. Отже:

По-перше. Процедура перевірки джерел надходження коштів є обов’язковою (тільки) для купівлі-продажу землі сільськогосподарського призначення.

По-друге. Це не нова процедура для нотаріусів, бо вони вже набули подібного досвіду роботи як суб’єкти первинного фінансового моніторингу.

По-третє. Нотаріуси не слідчі, тому орієнтовані на використання тієї інформації, яку надає клієнт, та яку можна знайти у публічних джерелах інформації.

По-четверте. Нотаріус повинен перевірити інформацію, яку одержав від клієнта. У разі виявлення її неправдивості, або ж коли клієнт не може надати повний перелік джерел надходження коштів, на які він збирається купувати землю, нотаріус гарантовано відмовляє в оформленні угоди.

Отже, якщо ви маєте на руках документи, які підтверджують прозорість джерел надходження коштів, можна спокійно йти до нотаріуса.

К.ю.н., приватний нотаріус Володимир Чуловський

Зокрема, ми радо допоможемо, якщо ви зателефонуєте до нас за номером 0676331432. Або відвідаєте нотаріальну контору Володимира Чуловського за адресою: Київ, вул. О.Гончара, буд. 55, оф. 11.

Якщо ж наразі, ви маєте сумнів стосовно купівлі земельної ділянки сільськогосподарського призначення та бажаєте дочекатися напрацьованої практики по оформленню такого роду договорів, раджу слідкувати за моїми подальшими публікаціями.

Дякую за вашу увагу!

К.ю.н., приватний нотаріус Володимир Чуловський.

30.11.2021


Все публикации...


Город планируют расширять за счет пригородных поселков.Власти Днепропетровска нашли способ увеличить территорию областного центра и, соответственно, численность населения. Они намерены присоединить к городу близлежащие поселки. Это позволит Днепру укрепиться в статусе миллионника, ведь, по данным облстата, население города лишь на семь тысяч превышает миллион.